top of page

הכנה ללידה בהתאמה אישית

הדרכה ללידה מיטיבה ברוח האוסתאופטיה

POPAC.jpg

הקורס עוסק בלידה הפיזית ובלידה הנפשית של התינוק והוריו, משלב ההריון המוקדם ועד לשלבי ההורות הראשוניים. בקורס מועבר מידע מעמיק בנוגע לשלבי הלידה אך גם עוסק בייחודי לכל אחד ואחת - ההורים והתינוק. עומק היחסים והמוכנות ללידה הוא כעומק האפשרות להביא ייחודיות זו לידי ביטוי.

אודות הקורס

הכנה ללידה בהתאמה אישית הוא קורס יחודי להכנה ללידה שפותח על ידי יעל שוראקי וקלוד אמסלם לאחר שנים רבות של טיפול קליני בנשים שסבלו במהלך ההיריון ולאחר הלידה מכאבים גופניים ורגשיים שונים.

אנו מלוות אתכם כזוג מהשלבים המוקדמים בהיריון, לומדים להכיר אתכם, ואתם את עצמכם. בהיבט הנשי - אין אישה דומה לרעותה הן בגוף והן בנפש. כחלק מהקורס מומלצת בדיקה פיזיולוגית כוללת ובדיקה פנימית של רצפת האגן, אשר לאחריה ינתנו המלצות לגבי מהלך ההריון והלידה על מנת לשמר את רצפת האגן מנזקים במהלך הלידה. הבדיקה תתבצע באופן אינטימי בקליניקה של יעל שוראקי, מפתחת השיטה ומומחית בתחום מזה כ-30 שנים.


הגישה מציעה בדיקה ואבחון אוסטיאופטי פיזי ורגשי של האישה ההרה החל מחודש רביעי ומציעה כלים ללידה מעצימה ולמניעת סבל ונזקים גופניים בכלל ולרצפת האגן בפרט, במהלך ההריון, בלידה ולאחריה.


אנו חיים במדינה בה מס' הבדיקות המוצעות לאישה טרם ההיריון ובמהלכו הוא מהגבוהים בעולם, אולם כאשר האישה מתלוננת על קשיים וכאבים בגופה אשר נובעים מהשינויים הדרמטיים אשר הגוף עובר במהלך ההיריון היא מקבלת תשובות מתחמקות כמו: "כשתלדי הכול יעבור" או "הסיבה לכאבים היא העלייה במשקל" או "קחי כמה ימי מחלה תנוחי וזה יעבור".


לעיתים זה אכן עובר אך במהלך השנים אנו רואים עלייה בבעיות גופניות של נשים בהיריון ולאוסטיאופתיה יש בהחלט כלים להקל ולעזור.


אנו ממליצים לאישה ההרה ,החל מחודש רביעי לעבור בדיקה גופנית אוסטיאופתית הכוללת בדיקה נרתיקית של רצפת האגן וחלל הבטן, על מנת לאבחן נקודות חולשה ועוצמה בגופה ולהעלות את מודעותה לגבי האיברים החבויים בגופה והדרך בה ניתן לשמור על מיקומם ובריאותם במהלך ההיריון והלידה.


לאחר הבדיקה אנו מתאימים לכל אישה באופן אינדיבידואלי המלצות לפעילות גופנית ולטיפול על מנת לצמצם את נזקי ההריון ולהכינה ללידה מעצימה במינימום נזקים גופניים ורגשיים.

שאלות נפוצות

מהם תכני הקורס?

במהלך הקורס נלמד להכיר את גופינו ורגשותינו ביחס להיריון וללידה.
כל זוג יקבל כלים מותאמים לו אישית בכדי להבין הלכה למעשה את שלבי הלידה ולשמר את בריאות חלל הבטן ורצפת האגן.

מה עם המלווה בתהליך?

מבחינתנו על המלווה לקחת חלק פעיל בתהליך ולדאוג לכך שהאישה מבצעת את התרגול שנלמדו בקורס ולסייע בכך - כדי שהיולדת תקבל ליווי, עיסוי ותמיכה מיטביים במהלך הלידה. 

מה קורה בין המפגשים?

כפי שאדם מתאמן לריצת מרתון, כך על אישה להכין את גופה ללידה. במסגרת הקורס יתבצעו תרגולים שגרתיים של רצפת ומפרקי האגן ועוד

מה קורה אחרי הלידה?

במסגרת הקורס תינתן הדרכה על תקופת משכב הלידה ועל האופן שבו רצוי להתנהל מבחינה גופנית על מנת לחזור לתפקוד מקסימאלי במהירות האפשרית. נמליץ להיבדק כדי לראות אם קיים צורך בשיקום רצפת האגן.

מה קורה בבדיקה?

בדיקה האוסטיאופתית היא בדיקה ידנית באמצעותה ניתן לבדוק ולאבחן את מצבה הגופני והפיזיולוגי של האישה
הבדיקה לרצפת האגן הינה בדיקה תוך נרתיקית (כמו אצל הגינקולוג).

מה לגבי התינוק/ת?

מומלץ לכל תינוק שיצא לאוויר העולם לעבור בדיקה אוסטיאופתית גם כאשר הלידה הייתה ידידותית.

לקביעת טיפול

לקביעת טיפול

כתובת

תיאום תורים

שעות פתיחה

בית הרופאים

ריינס 18, תל אביב-יפו

קומה 5 - חדר 502

למידע נוסף ניתן לתאם תור

8:00 – 19:00

ימים א׳-ה׳

8:00 – 12:00

ימי ו׳

סגור

שבת

bottom of page