top of page

הכנה ללידה בהתאמה אישית

הדרכה ללידה מיטיבה ברוח האוסטאופתיה

POPAC.jpg

הקורס עוסק בלידה הפיזית ובלידה הנפשית של התינוק והוריו, משלב ההריון המוקדם ועד לשלבי ההורות הראשוניים. בקורס מועבר מידע מעמיק בנוגע לשלבי הלידה אך גם עוסק בייחודי לכל אחד ואחת - ההורים והתינוק. עומק היחסים והמוכנות ללידה הוא כעומק האפשרות להביא ייחודיות זו לידי ביטוי.

אודות הקורס

הכנה ללידה בהתאמה אישית  - הינו קורס ייחודי להכנה ללידה שפותח על ידי יעל שוראקי לאחר שנים רבות (38) של טיפול קליני בנשים שסבלו במהלך ההיריון ולאחר הלידה מכאבים גופניים ורגשיים שונים אשר את חלקם הניכר היה ניתן למנוע מבעוד מועד ע"י בדיקה גופנית ובמידת הצורך טיפולים נלווים במהלך ההיריון.

כאמור ההכנה מתחילה כבר בשלבים המוקדמים של ההיריון מחודש רביעי בבדיקה גופנית מפרקי השלד, חלל הבטן ובדיקה גינקולוגית בה האישה תקבל אבחנה גופנית אוסטיאופתית הכוללת נקודות חולשה ועוצמה בגופה במטרה להעלות את מודעותה לגבי האיברים החבויים בגופה והדרך בה ניתן לשמור על מיקומם ובריאותם במהלך ההיריון הלידה ולאחריה. היולדת תקבל  המלצות אשר יתמכו בגופה , ברצפת האגן שלה על מנת לשמר את רצפת האגן מנזקים במהלך ההיריון והלידה ולאחריה.

בהיבט הנשי - אין אישה דומה לרעותה הן בגוף והן בנפש ויחד תוך כדי שאלות מנחות אנו תופרות את החליפה הכי מתאימה לצרכיה הגופניים והרגשיים של היולדת לגבי הלידה הקרבה ובאה.


אנו חיים במדינה בה מס' הבדיקות המוצעות לאישה טרם ההיריון ובמהלכו הוא מהגבוהים בעולם, אולם כאשר האישה מתלוננת על קשיים וכאבים בגופה אשר נובעים מהשינויים הדרמטיים אשר הגוף עובר במהלך ההיריון היא מקבלת תשובות מתחמקות כמו: "כשתלדי הכול יעבור" או "הסיבה לכאבים היא העלייה במשקל" או "קחי כמה ימי מחלה תנוחי וזה יעבור".


לעיתים זה אכן עובר אך במהלך השנים אנו רואים עלייה בבעיות גופניות של נשים בהיריון כמו למשל תופעת הסימפיזיוליזיס אשר לאוסטיאופתיה יש בהחלט כלים להקל ולעזור.

לאחר הבדיקה אנו מתאימים לכל אישה באופן אינדיבידואלי המלצות לפעילות גופנית ולטיפול על מנת לצמצם את נזקי ההיריון ולהכינה ללידה מעצימה במינימום נזקים גופניים ורגשיים.

 

מה כוללים שני המפגשים הנוספים

ההכנה הפיזיולוגית ללידה כוללת הסברים על האופן בו התינוק מוצא את דרכו מחלל הרחם אל האגן והחוצה.

על מנת להקל על המעבר האישה תלמד טכניקות של נשימה, תנוחות שונות תוך הקפדה על כוח הכובד ותנועתיות בכל מיני מנחים ואביזרי עזר.

כמו כן היא תלמד טכניקות של נשימה ודחיפות על מנת לעזור לתינוק לצאת לאוויר העולם תוך כדי שמירה על מיקום אבריה הפנימיים עד כמה שניתן

כמו השלפוחית , הרחם והרקטום.

אולם אם היולדת ובן/בת זוגה מגיעה עם ארגז כלים אשר אמור להגן עליה אזי המעבר יותר ידידותי.

6 שבועות לאחר הלידה הנרתיקית או הקיסרית מומלץ לאישה להיבדק על מנת לאתר רקמות ואיברים אשר נפצעו במהלך הלידה כמו: צניחות איברים, חולשת שרירים קרעים וחתך חיץ או ניתוח קיסרי אשר יצרו צלקות כואבות בנרתיק.

שאלות נפוצות

מהם תכני הקורס?

במהלך הקורס נלמד להכיר את גופינו ורגשותינו ביחס להיריון וללידה.
כל זוג יקבל כלים מותאמים לו אישית בכדי להבין הלכה למעשה את שלבי הלידה ולשמר את בריאות חלל הבטן ורצפת האגן.

מה עם המלווה בתהליך?

מבחינתנו על המלווה לקחת חלק פעיל בתהליך ולדאוג לכך שהאישה מבצעת את התרגול שנלמדו בקורס ולסייע בכך - כדי שהיולדת תקבל ליווי, עיסוי ותמיכה מיטביים במהלך הלידה. 

מה קורה בין המפגשים?

כפי שאדם מתאמן לריצת מרתון, כך על אישה להכין את גופה ללידה. במסגרת הקורס יתבצעו תרגולים שגרתיים של רצפת ומפרקי האגן ועוד

מה קורה אחרי הלידה?

במסגרת הקורס תינתן הדרכה על תקופת משכב הלידה ועל האופן שבו רצוי להתנהל מבחינה גופנית על מנת לחזור לתפקוד מקסימאלי במהירות האפשרית. נמליץ להיבדק כדי לראות אם קיים צורך בשיקום רצפת האגן.

מה קורה בבדיקה?

בדיקה האוסטיאופתית היא בדיקה ידנית באמצעותה ניתן לבדוק ולאבחן את מצבה הגופני והפיזיולוגי של האישה
הבדיקה לרצפת האגן הינה בדיקה תוך נרתיקית (כמו אצל הגינקולוג).

מה לגבי התינוק/ת?

מומלץ לכל תינוק שיצא לאוויר העולם לעבור בדיקה אוסטיאופתית גם כאשר הלידה הייתה ידידותית.

לקביעת טיפול

לקביעת טיפול

כתובת

תיאום תורים

שעות פתיחה

בית הרופאים

ריינס 18, תל אביב-יפו

קומה 5 - חדר 502

למידע נוסף ניתן לתאם תור

8:00 – 19:00

ימים א׳-ה׳

8:00 – 12:00

ימי ו׳

סגור

שבת

bottom of page