Osteo Birth
הכנה ללידה מודעת בהתאמה אישית

 'הגוף יודע... אנחנו מתחברים'


מאת - שוראקי @ אמסלם

הייחודי בקורס 'רואים את הנולד'  
הקורס עוסק בלידה הפיזית ובלידה הנפשית של התינוק והוריו, משלב ההריון המוקדם ועד לשלבי ההורות הראשוניים.
בקורס מועבר מידע מעמיק בנוגע לשלבי הלידה אך גם עוסק בשונה, בייחודי לכל אחד ואחת - ההורים והתינוק. מה שמאפיין אותנו זה הדבר שאנו אחרים בו. עומק היחסים והמוכנות ללידה הוא כעומק האפשרות להביא ייחודיות זו לידי ביטוי.
אנו מלוות אתכם כזוג משלבים מוקדמים בהיריון, לומדים להכיר אתכם, ואתם את עצמכם.
בהיבט הנשי - אין אישה דומה לרעותה הן בגוף והן בנפש. כחלק מהקורס מומלצת בדיקה פיזיולוגית כוללת ובדיקה פנימית של רצפת האגן, אשר לאחריה ינתנו המלצות לגבי מהלך ההריון והלידה על מנת לשמר את הקוף ובעיקר את רצפת האגן, מנזקים במהלך הלידה. (הבדיקה תתבצע באופן אינטימי בקליניקה של יעל שוראקי מפתחת השיטה ומומחית בתחום מזה כ-30 שנים)

רואים את הנולד – הכנה ללידה מודעת בהתאמה אישית פותחה על ידי יעל שוראקי וקלוד אמסלם לאחר שנים רבות של טיפול קליני בנשים שסבלו במהלך ההיריון ולאחר הלידה מכאבים גופניים ורגשיים שונים.
הגישה מציעה בדיקה ואבחון אוסטיאופטי פיזי ורגשי של האישה ההרה החל מחודש רביעי ומציעה כלים ללידה מעצימה ולמניעת סבל ונזקים גופניים בכלל ולרצפת האגן בפרט, במהלך ההריון, בלידה ולאחריה. 
אנו חיים במדינה בה מס' הבדיקות המוצעות לאישה טרם ההיריון ובמהלכו הוא מהגבוהים בעולם, אולם כאשר האישה מתלוננת על קשיים וכאבים בגופה אשר נובעים מהשינויים הדרמטיים אשר הגוף עובר במהלך ההיריון היא מקבלת תשובות מתחמקות כמו: "כשתלדי הכול יעבור" או "הסיבה לכאבים היא העלייה במשקל" או "קחי כמה ימי מחלה תנוחי וזה יעבור".
לעיתים זה אכן עובר אך במהלך השנים אנו רואים עלייה בבעיות גופניות של נשים בהיריון ולאוסטיאופתיה יש בהחלט כלים להקל ולעזור.
אנו ממליצים לאישה ההרה ,החל מחודש רביעי לעבור בדיקה גופנית אוסטיאופתית הכוללת בדיקה נרתיקית של רצפת האגן וחלל הבטן, על מנת לאבחן נקודות חולשה ועוצמה בגופה ולהעלות את מודעותה לגבי האיברים החבויים בגופה והדרך בה ניתן לשמור על מיקומם ובריאותם במהלך ההיריון והלידה.

לאחר הבדיקה אנו מתאימים לכל אישה באופן אינדיבידואלי המלצות לפעילות גופנית ולטיפול על מנת לצמצם את נזקי ההריון ולהכינה ללידה מעצימה במינימום נזקים גופניים ורגשיים.

מטרת הגישה
הכנה ללידה מעצימה, ליווי בהריון, טיפול ברקמות ובמפרקים
מטרת שיטת osteo-birth על מנת לשמר את גמישות הרקמות והמפרקים של האישה ההרה, הנתונים ללחצים גבוהים מהרגיל ובכך למנוע נזקים עתידיים.
לשמר את התפקוד התקין של אברי רצפת האגן, אברי חלל הבטן, להגן על שרירי הבטן מפני היפרדות (דיאסטזיס) בקעים ועוד...

המאמץ הפיזי והנפשי אשר נדרש מאישה ללידה גבוה מאוד וכפי שלא יעלה על הדעת לצאת לטריאתלון ללא הכנה מוקדמת כך לא יעלה על הדעת שאישה תגיע ללידה ללא כושר מינימאלי, הכנה והגמשה של מפרקי האגן והירכיים תרגול נשימתי ועוד...

 

בעזרת הטיפול אנו מעוניינים לשפר את התנועתיות הגוף המקלה ומכינה את הגוף במהלך ההיריון ולקראת הלידה.
להמשך קריאה לחץ על הכותרת
מידע על כיצד מתבצעת הבדיקה, מטרותיה מבחינה אוסטיאופתית ודוגמאות מהקליניקה
להמשך קריאה לחץ על הכותרת
חשיבות התרגול הגופני במהלך ההיריון
להמשך קריאה לחץ על הכותרת
במהלך הקורס נלמד להכיר את גופינו ורגשותינו ביחס להיריון וללידה.
כל זוג יקבל כלים מותאמים לו אישית בכדי להבין הלכה למעשה את שלבי הלידה ולשמר את בריאות חלל הבטן ורצפת האגן
להמשך קריאה לחץ על הכותרת
תפקיד המלווה חשוב וגם עליו צריך לחשוב
להמשך קריאה לחץ על הכותרת
משכב לידה וכמה זמן אחריה יש לבוא להיבדק
להמשך קריאה לחץ על הכותרת
חשיבות האבחון והבדיקה האוסטאופתית לאחר הלידה של הרך הנולד
להמשך קריאה לחץ על הכותרת