כאבים בעצם הזנב לאחר לידה

הסיפור שלי התחיל אחרי לידה מדהימה. בדיוק כמו שרציתי, בלי מעורבות, בלי רופאים, ילדתי בדיוק בתנוחה שרציתי. יצאתי מחדר לידה כמו גיבורה שהגשימה את כל משאלות הלידה שהיו לה.

לקח לי מספר שבועות להבין ש"משהו זז שם, באיזור עצם הזנב". כל מי ששיתפתי הגיב ב-"כן בטח אצל כולן זז, יקח לפחות שנה עד שיחזור" או "בודאי שיש כאבים בעצם הזנב אחרי לידה". ככל שעבר הזמן, נוכחתי שפעילויות שהיו מובנות מאיליהן לפני הלידה, פתאום נעשו שונות. התחילו כאבים לא מוסברים בשכמות, יחסי מין פתאום כואבים, הטלת צואה מותחת איזורים שלא ידעתי שיש לי, ישיבה ללא ריפוד מציקה. ובכלל הרגשתי ששיווי המשקל שלי לא חזר לעצמו כפי שהיה לפני ההריון.

המפנה בחיי הגיעה 5 חודשים אחרי הלידה כשתמי, מורתי ליוגה מאז ההריון ועד היום, הציעה לי לפנות אל יעל שוראקי. היא סיפרה לי על הפלאים שהיא מחוללת אצל נשים אחרי לידה. עם הרבה ספקות ומעט התלבטות, שהרי מה כבר יש לי להפסיד, עשיתי מעשה ובאתי להיבדק. עלי להודות כי הגעתי סקפטית למדי, כי איך יתכן שכולן טועות ורק מורה אחת ליוגה צודקת. אך לראשונה מאז הלידה מצאתי מישהי שמבינה מה עובר עלי. יותר מזה, מצאתי מישהי שיכולה גם לעזור. אחרי טיפול קצר של 45 דקות שוב הרגשתי כי "משהו זז" אבל הפעם בכיוון הנכון. בימים הראשונים אחרי הטיפול הרגשתי בעננים, כאילו נולדתי מחדש. היום כבר מובן מאליו שהכל שב אל מקומו.

בתהליך זה לצערי שוב נוכחתי בקשר השתיקה של נשים, בחברה שלנו היום זה נהיה מובן מאליו שאישה סובלת וש"אין מה לעשות". אני בחרתי לשתף בסיפורי כדי לשבור את השתיקה ואת הבושה, אפשר לדבר ואפילו לפתור את הבעיות שלנו. אין שום סיבה שחלק מהאמהות תלווה בכאבים עד סוף החיים.