לאחר שני ניתוחים קיסריים הצלחתי ללדת טבעי בשיטת Osteo Birth-

הדבר המשמח ביותר בחיי הוא רגע פגישת התינוק שלי בחדר הלידה.
זהו הרגע המרגש, המשמח והממלא ביותר.
מה שמעצים רגע זה זו ההצלחה ללדת ללא התערבות רפואית, לעבור ולסיים את תהליך הלידה כמו בטבע, לא פצועה, לא כאובה ובעיקר לא מאוכזבת.
כל חיי חלמתי ללדת בלידה טבעית, כזו שאת לוחצת ואפילו אם כואב התינוק פשוט יוצא.
את לידתי הראשונה סיימתי פצועה ביותר לאחר התערבות רפואית אגרסיבית בה קרעו אותי עם מלקחיים, לקח לי 10 חודשים להחלים.
בהיריון השני כבר התחלתי לסבול מדליות נוראיות בפות וברגליים , הלידה הסתיימה בניתוח קיסרי ואני כמובן חוויתי אכזבה קשה.
הסבל שאישה חווה כשאין ביכולתה לטפל בתינוק החדש לאחר הלידה לא יתואר במילים. יש התמודדות עם כאב וצורך בהחלמה , דבר המעיב על ההתקשרות הראשונית עם התינוק.
את ביתי השלישית ילדתי בלידה רגילה שלאחריה כבר סבלתי בצורה ברורה מחולשה רצינית של רצפת האגן. איבדתי כל יכולת כיווץ של שרירי רצפת האגן, כנראה בעקבות לידת המלקחיים.
את בני הרביעי שוב לצערי ילדתי בניתוח קיסרי, כנראה עקב חולשה של האגן שלא אפשרה לי לדחוף אותו החוצה ושוב כאובה ומאוכזבת החלטתי לנסות את מזלי בלידה החמישית.
התמזל מזלי ופגשתי צוות מטפל אדיר ונדיר , הגניקולוגית המדהימה ד"ר יעל ארבל שנתנה לי את האפשרות לנסות בללדת באופן טבעי לאחר שני ניתוחים קיסריים.
במהלך כל ההיריון טופלתי ע"י הפיזיותרפיסט והאוסטיאופט קלוד אמסלם אשר דאג לזרימת דם טובה בכל הגוף ועבודה תקינה של כל איברי הפנימיים בניהם הכבד ממנו סבלתי במיוחד.
התצפיות לגבי היריון נוסף עם העבר המיילדותי שלי היו די שחורות עם נטייה להמליץ על ויתור.
מספר אנשי מקצוע סברו שעם חולשת רצפת האגן בנוסף לבעיות כלי הדם שלי לא כדאי להרות שוב ועל אחת כמה וכמה חשבו שאסור לי בכלל לנסות לידה טבעית.
האוסטאופט קלוד אמסלם טיפל ודאג ליציבה שלי כולל טיפול קרניו-סאקרל על מת לשמר את התנועתיות וזרימת הדם לאזורים השונים.
הפיזיותרפיסטית יעל שוראקי טיפלה בי באופן שוטף והחזירה לי את החיים והתפקוד המאקסימלי של אברי ושרירי רצפת האגן. היא טיפלה בהידבקויות של צלקות מהלידות הקודמות ומצלקות הניתוחים הקיסריים וטיפול פנימי לשיפור תפקוד הרצועות , הגידים, האיברים וכו'
טיפול אצל יעל החל מספר חודשים לפני הלידה וכשהיה שיפור ניכר בתפקוד יעל הביעה אופטימיות לגבי לידה טבעית דבר שחיזק מאוד את ידי.
לקראת הלידה בעלי ואני עברנו אצל יעל תדריך מעשי אחרון לגבי ההתנהלות בזמן הלידה שכללה הנחיה לגבי תנוחות מועדפות, נשימה, לחיצה (אם בכלל) עיסוי פרינאום וכדומה.
בנוסף התנסיתי בשיטת K אצל אביטל שנתנה לי כלים לעבודה עם כאב ושחרור טראומות עבר.
הסוף היה חלומי.........
קיבלתי מתנה , זכיתי בחוויה מתקנת , ילדתי את ביתי החמישית בעמידה, בלידה קלה מאוד ומהירה ,תפסתי אותה בידיי , למחרת חזרתי הביתה לילדי באושר עילאי על כי יכולתי לטפל בהם.
התינוקת כאילו נפלה לי מהשמיים, לא הרגשתי שום סימפטום של אחרי לידה, לא הייתה מאושרת ממני.
יותר מכך, רצפת האגן שלי כמעט ולא נפגעה למעט צניחה קלה של שלפוחית השתן .
כיום אני ארבעה חודשים אחרי לידה, מצב השלפוחית ורצפת האגן השתפר מאוד לאחר שיקום אורו-גינקולוגי, מצבי הכללי טוב בהרבה לאחר לידה זו בהשוואה ללידות הקודמות למרות היותה הלידה החמישית ובעלי מרגיש כי זכה בפרגית צעירה ובתולית.