סימפיזוליזיס - שאובחן 3 שנים לאחר לידה שישית

אני בת 40 , בתקופת הריוני השישי כשהייתי בחודש השביעי להיריון התחלתי להרגיש כאבים והתכווצויות שנדמו כצירים מוקדמים.
המוניטור שנעשה לי בביה"ח לא הראה על צירים משמעותיים אך ההרגשה הייתה כבתחילת לידה.
שלושת החודשים האחרונים להריוני לוו בתופעות שהתבטאו בלחץ חזק של העובר על המפרק הקדמי באגן, צריבה מתמשכת בנרתיק וקושי לעמוד זמן ממושך.
במחשבה שאלו וודאי צירים מוקדמים לא נשלחתי לאבחן לעומק את התופעה שרק לאחר הלידה התוודעתי לשמה "סימפיזיוליזיס".
הלידה הייתה לא קלה, אך לאחריה הרגשתי טוב וחזרתי לתפקד כרגיל.
רק לאחר כשבועיים תקפו אותי כאבים עזים באזור האגן, דקירות וצריבה בנרתיק כאשר התסמינים הללו מחמירים רק לאחר מאמץ, הליכה או הרמה של התינוק ושוככים מעט לאחר מנוחה ושכיבה במיטה.
אחרי שלושה חודשים של סבל מתמשך בהם עברתי מרופא גינקולוג לרופא אורולוג וחוזר חלילה, אולטרסאונד ,צילומי רנטגן ומיפוי עצמות בהם אגב לא נמצא שום ממצא, רופא המשפחה נתן לי כדורים חזקים נגד כאבים על מנת שאוכל לישון בלילה.
וכאילו לא די בסבל הגופני, האנשים מסביבי כמובן הסיקו מסקנות שהבעיה היא ככל הנראה דיכאון שלאחר הלידה שמתבטא בתלונות על עייפות, כאבים, קושי בלחזור לשגרה ותפקוד ירוד.
הטיפול שהציעו לי היה בהתאם: תרופות לדיכאון ומשחות לפטרייה וגינאלית.... כך עברתי 3 שנים התמודדות קשה עם בעיה שלא אובחנה בזמן שנקראת "סימפיזיוליזיס", עליות ומורדות בכאבים ובתפקוד, כשהקושי גורר בעקבותיו תגובות של הסביבה הקרובה: "את מדמיינת"....."הרי כלפי חוץ אין שום שינוי במבנה הגוף, בדיקות הדם וצילומי הרנטגן שלך תקינים , את בריאה לחלוטין ותחזרי לעצמך!".
הסבל הגיע לקיצו רק לאחר שהתוודעתי לטיפול ששייך לתחום הנקרא "אורו- גינקולוגיה".
אישה שחוותה בעיה כשלי לאחר הלידה הראשונה שלה וכל הרופאים המליצו לה על ניתוח דחוף שלו היא סירבה, טופלה ע"י יעל לפני כ-15 שנים ומאז ילדה רגיל עוד 5 ילדים היא זו שהפנתה אותי למטפלת מדהימה בשם יעל שוראקי, פיזיותרפיסטית בעלת ניסיון של למעלה מ - 20 שנים, בין השאר בשיקום פגיעות מסוגים שונים שמהן סובלות נשים במהלך ההיריון ולאחר הלידה
סידרת הטיפולים שעברתי אצל יעל הביא להטבה משמעותית במצבי כבר לאחר הטיפול הראשון.
יעל נתנה לי מיד תקווה ואופטימיות לשיקום מהיר.
פשוט נפלא לתאר את ההרגשה והשחרור בגוף לאחר הטיפול: האגן חזר לאיזון , הכאבים פסקו, הדקירות בנרתיק נעלמו, הצניחות של השלפוחית ושל הרקטום השתפרו מאוד, חזרתי להלך ולתפקד כאישה בריאה ומשוחררת.. סוף סוף כולם נוכחו לראות שהבעיה אכן הייתה פיזית ולא מדומיינת.
למענכן, נשים הסובלות בהיריון או לאחר לידה מבעיה דומה של כאבים , אל תזניחו את מצבכן ואל תרפו מלחפש מזור לבעיותיכן.....
הטיפול אצל יעל הוא בעצם שיקום של חלל האגן והבטן בצורה עדינה ומקצועית , הטיפול לא מכאיב, האווירה תומכת ומרגיעה ולרוב תוך מספר טיפולים ספורים אתן חוזרות לעצמכן.....