הסבר, דרך, המלצות ואיך מיישמים

 
לא ניתן לרפא את האיבר מבלי להתייחס לכל המכלול –גוף/נפש
ובכדי שהגוף והנפש יחזרו לאיזון יש לטפל בנשמה.
"נפש בריאה בגוף בריא" קארל יונג סבר כי "האלים מבקרים אותנו באמצעות המחלה".

נשים תפקנה תועלת רבה במישור הרגשי והגופני אם רק תצלחנה לפענח את המסרים המועברים לה דרך הכאב הגופני.
על מנת להבין מסרים אלו יש לצאת למסע פנימי אל תוך האני כי הבשר הכואב והדואב בא לבשר לנו דבר מה....
מדובר במחלה שתוקפת כ- 20% מהנשים בשנות ה- 30-20 לחייהן , רובן הגדול לא ילדו.
כאב בפתח הנרתיק ( בחלק הפנימי של השפתיים הקטנות)לרוב בצורת טבעת בעובי
של מס' מילימטרים. הכאב מאופיין בצורת שריפה, בערה וצריבה בד"כ בפתח הנרתיק לעיתים עם הקרנה לירכיים ו/או לפי הטבעת. נשים מתארות כאב של שריר תפוס (ספזם) ותחושת נפיחות ואי נוחות בכל אזור רצפת האגן והבטן.
מה זה: שיטה המשתמשת בעקרונות האוסטיאופתיה על אזור רגיש במיוחד לטיפול: הנרתיק הנשי. זהו טיפול ידני שמטרתו לשחרר את האיבר הרקמה, הרצועה או השריר שנמצאים במתח / תחת לחץ על ידי החזרת הגמישות והתנועה למקום.
מצאנו לנכון לפרסם מאמר בנושא ה"וסטיבוליטיס" לנוכח חוסר המודעות והמצוקה הרבה שפוקדת נשים שסובלות מכאבים בנרתיק וסביבתו.
לתסמונת ה"וסטיבוליטיס" טיפולים רבים ושונים החל ממריחת משחות/שמנים,תזונה, תרופות, ביופידבק כירורגיה ועוד. במאמר זה יתואר הטיפול לפי הרפואה האוסטיאופטית, החומר המובא לפניכם מהווה סינתזה של מקרים רבים שונים ומגוונים.
לתסמונת ה"וסטיבוליטיס" דרגות שונות, המאמר מתאר את המקרים המורכבים יותר, ככל שהטיפול ניתן מוקדם יותר, סיכויי הצלחת הטיפול האוסטיאופטי גדלים.
תודתי לנשים ששיתפו פעולה ופתחו את סגור ליבן.
השמות שונו על מנת לשמור על סודיות מקצועית.
סימפיזיוליזיס
הסימפיזיוליזיס מאופיין באי נוחות/כאב באזור האגן בעיקר במפרק הקדמי הקרוי: סימפיזיס-פוביס ועל כך שמו. זוהי בעיה ביו-מכאנית של האגן הגורמת לאסימטריה ולחוסר איזון במפרקי האגן. אסימטריה זו פוגעת בתנועתיות המפרקים באגן וכתוצאה מכך גורמת ללחצים לא סימטריים על מפרקי האגן ולכאבים.
אוסטיאופטיה לכאבי גב
האוסטיאופט המכיר היטב את האנטומיה והפיזיולוגיה של מערכות הגוף השונות ובעיקר את הקשר בניהם, מבין כי האיזור בו מופיע הכאב אינו בהכרח האזור שגרם לכאב. לאחר תשאול מעמיק האוסטיאופט יבצע בדיקה ידנית על מנת להתחקות אחר מתח/הגבלה בתנועתיות/חוסר גמישות של אברים/רקמות/מפרקים רלוונטיים כולל אברים פנימיים תוך הנחת יסוד כי 40% מכאבי הגו אכן נובעים מהפרעות פונקציונאליות של אברים פנמיים