שלום,
החלום שלי היה ללדת בלידה ללא אפידורל, לידה טבעית מאוד פחדתי מכל הסיבוכים שיכולים לקרות בעקבות האפידורל, ולאן הלידה יכולה להסתבך אחר כך... ניסיתי לעשות כל מה שיכולתי כדי להתכונן.. אבל כמו שאומרים אנחנו מתכננים תכניות ואלוהים צוחק עליהם... ;) ככה גם אצלי, הלידה החלה בירידת מים ולאחר 48 שעות היא לאהתקדמה מספיק והחלטתי לוותר על החלום לטובת התקדמות הלידה. לקחתי אפידורל ופיטוצין... הלידה התקדמה עדיין לאט, נוצר מצב שהיא היתה בתעלת הלידה שעתיים , וני ניסיתי לדחוף בכל הכוח, גם הרופא לחץ על הבטן, בסוף היא יצאה!
שזה הכי חשוב.
לאחר שתמה השפעת האפידורל ולאחר שישנתי קצת והתאוששתי או לפחות זה משחשבתי... גיליתי שכואב לי לשבת, לא הצלחתי לקרב את הרגליים אחת לשניה , להתכופף לפעולות הכי בסיסיות כמו להתלבש.... יכולתי לישון רק על הגב כי הרגליים לא לא הצליחו להסגר, בקיצור, כל מה שלא רציתי שיקרה קרה ... לא יכולתי בלי אקמול ( ואני מאלה שממש לא לוקחות כדורים) לאט לאט הגוף קצת התגבר אבל לשבת על האגן כאב מאוד , כמובן שבשל ההנקה נאלצתי לשבת הרבה.חשבתי שאני לעולם לא ארצה עוד ילדים הייתי כאובה ומדוכאת...ואמרתי שאין מה לעשות כנראה זה תופעת הלוואי של האפידורל שלקחתי.
לאחר חודש ושבוע בעקבות מפגש אמהות שהלכתי שם אמרו לי שזה לא תקין ( האחות בטיפת חלב אמרה לי שככה לפעמים זה אחרי אפידורל) נתנו לי את השם של יעל שוראקי , פיזיותרפיסטית של רצפת האגן. התקשרתי אליה, הסברתי שהאגן מאוד כואב לי, שכואב לי לשבת עליו והיא הפנתה אותי לקלוד אמסלם, אוסתאופט.עד לאותו רגע מעולם לאידעתי שקיים תחום שכזה. סקפטית לגמרי שהוא יוכל לעזור לי הלכתי אליו. הוא בדק, הזיז, לחץ ולאחר חצי שעה של טיפול משהו מהכאב השתחרר. הוא נתן לי כמה תרגילים לעשות בבית... בדרך חזרה באוטו לראשונה מזה חודש וחצי יכולתי לשבת בלי לבכות מכאב... עדיין לא האמנתי שזה עבר !
הייתי בטוחה שזה יחזור.... סקפטית שכמותי...
בשיא הרצינות הרגשתי שהלכתי לקוסם ! כל כך הרבה אנשים שעסקו בתחום אמרו לי שזה יעבור לבד אבל בנתיים נאלצתי להתמודד עם כאב ותינוקת שצריכה שאטפל בה... אם רק הייתי יודעת קודם.. בכל מקרה אם גם הלידה הבאה לא תהיה כמו שארצה אני יודעת תמיד למי לפנות ;)