היתרונות של התרגול הגופני במהלך ההיריון

כפי שלא ניתן להעלות על הדעת שאדם ירוץ ריצת מרתון מבלי להתאמן לקראת האירוע, כך על האישה להפנים שעליה להכין את גופה מבעוד מועד בהתאם למצבה הגופני והבריאותי, להגמיש ולחזק את גופה בכלל ובעיקר את האברים והמפרקים אשר רלבנטיים ללידה כמו:
מפרקי האגן - מפרקים אלה אמורים להיפתח עד קצה היכולת שלהם במהלך הלידה ולכן יש להגמישם כך שהלחצים יתפזרו על כל הרקמות ויאפשרו עד כמה שניתן לידה רכה לאישה ולתינוק.
שרירי הבטן - במהלך ההיריון שרירי הבטן נמתחים ונחלשים דבר העלול לגרום להיפרדות – דיאסטזיס רקטי ולבקעים לכן רצוי לעבוד נכון עם שרירי הבטן על מנת שהם יתפקדו במלא הפוטנציאל שלהם ויהוו תמיכה לאברי הבטן ולרצפת האגן.
רצפת אגן – תרגול של שרירי רצפת האגן עשוי למנוע דליפות שתן במאמץ במהלך ההיריון ועשוי להיות לעזר רב בשליטה על הסוגרים לאחר הלידה.
הפרינאום – יש לדאוג למצב הטרופי של עור הנרתיק ולגמישות הפרינאום כך למשל, אצל אישה שסבלה כל חייה מפטריות או דלקות בנרתיק, יש לשער שהמתיחה בשלב השני של הלידה – יציאת התינוק, תקשה על העור יותר מאשר אצל אישה שאזור זה בגופה מתפקד היטב.
עצם הזנב – הקוקסיס, אמור לזוז אחורנית במהלך הלידה ב- 30 מעלות לערך. כאשר אישה נחבלה או נפלה על עצם הזנב (גם לפני שנים), יתכן שלמפרק במקרה כזה אין את התנועתיות הרצויה, דבר אשר עלול להפריע למהלך התקין של הלידה הפיזיולוגית.
ספורטאיות ורקדניות – נשים שעוסקות בענפי ספורט אשר שמים דגש על חיזוק רצפת האגן יש לוודא כי יש להן את היכולת להרפות שרירים ללידה, לנשים אלו מומלץ לתרגל טכניקות הרפיה והגמשה בכדי לאפשר פתיחה נינוחה בזמן הלידה.
נשים אשר חוו הטרדה או תקיפה מינית בעבר, נשים אשר סבלו/ת מואגיניסמוס , וסטיבוליטיס, וולוודיניה, אנדומטריוזיס ועוד...... לכל התופעות הנ"ל יש להתייחס כל מקרה לגופו.

יש מה לעשות ויפה שעה אחת קודם !!!